Projekt W-EST_WHERE nastavlja se na raniju djelatnost i interese plesnih skupina uključenih u projekt, koji su usmjereni k povezivanju zemalja jugoistočne Europe – kao ishodište inspiracija koje potiču iz tih raznolikih kultura, ali i u iskrenoj  namjeri i dugoročnom cilju da se razvije plesna scena na području tzv. Balkana.
Upravo ta vjera u mogućnost stvaranja novih struktura u kulturi omogućit će razmjenu i stvaranje veza suradnje između plesača, koreografa i drugih sudionika u kulturi iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Srbije i Bugarske.

W-est_where



Trajanje projekta:
2009-2011.

Vodeći partner:
Hrvatski institut za pokret i ples, Zagreb, HR

Suorganizatori: 
Cie Jasmina, Orleans, FR
Teatro Viriato, Viseu, PT
Trafo, Budimpešta, HU

Pridruženi partneri:
Festival ZVRK, Sarajevo, BiH
Emmetrop, Bourges, FR
Regional Creative Atelier Jozef Nadj, Kanjiža,Srbija
Centre Chorégraphique National d'Orléans, FR
Kondenz, STATION, Beograd, Srbija
Lokomotion, LOKOMOTIVA, Skopje, Makedonija
Association "Le 108", Orléans, FR

Info:

www.ciejasmina.net
www.danceincroatia.com
www.teatroviriato.com
www.trafo.hu
Projekt stvara uvjete protoka umjetnika jugoistočne Europe tako što im se otvara mogućnosti nastupa izvan domicilnih sredina, kako unutar regije tako i u zapadnoj Europi. Time se istovremeno omogućuje šira vidljivost plesnih predstava i promocija suvremene plesne umjetnosti.

Koreografi i plesači razmjenjuju iskustva i ideje kroz radionice i seminare; otvara se svojevrsni plesni laboratorij kao dodatna mogućnost istraživanja i transfera znanja; omogućuje se mladim umjetnicima da  pokažu svoje uratke.

W_EST WHERE se odvija u području suvremenog plesa, koji je kao i suvremena umjetnost po definiciji i današnjim trendovima interdisciplinaran, a ujedno propitkuje i referira se na tradiciju, kako naslijeđenu tako i onu koja je posljedica kulturnih aktivnosti.

Izravni korisnici projekta su više od 10,000 sudionika - umjetnici, kulturni profesionalci i publika. Neizravni korisnici su svi građani Europe, zahvaljujući intenzivnoj uporabi interneta u promociji i komunikaciji informacija o projektu.

Osim stvaranja jedinstvene mreže europskih koreografa, namjera je projekta da se naglasi pluralizam europskih kultura koji su otvorene suradnji s drugima, te da se putem susreta ovih kultura nastavi nadogradnja stvaranju  Europskog identiteta po principima "In varietate Concordia".